» Blog » Trochę złomu do Deadlands: Reloaded #1
15-05-2012 01:15

Trochę złomu do Deadlands: Reloaded #1

Odsłony: 693

(Poniżyszy tekst jest przekopiowanym z "zigzakiem przez RPG" tekstem w HTMLu, wrzuconym na próbę, żeby zobaczyc co się stanie. Jak widac - działa :) No dobra, prawie działa, potrzeba troszkę poedytowac akapity - wkleiłem go bez edytora)

 

Rewolwery   

Jeśli przyjrzymy się przez chwilę podręcznikowi do DL:R, a dokładnie tabelkom broni palnej, zauważymy dwie rzeczy - Po pierwsze, że w tabelce z rewolwerami panują niepodzielnie produkty niejakiego Samuela Colta. Za wyjatkiem jednej abberacji w postaci LeMata i jednej w postaci produktu Starr Arms Co., nie znajdziemy tu zadnych innych rewolwerów! Po drugie - wszystkie mają podobne, a właściwie identyczne statystyki zależne tylko i wyłącznie od kalibru broni. Jedynie wyżej wspomniane LeMat i Starr nieco się różnią w zasadach, oraz unikatowy Colt Buntline. Poza tym, różnica jest tylko w cenie. Ale ogólnie, to bardzo dobrze - uprości to wrzucenie kolejnych rewolwerów. Zmiany bedą oczywiście kosmetyczne, głównie w nazwie, ale nie każdy musi lubic produkty Colta.  

 

Remington New Model 1858

Revolwer Remington Army wersja z 1863 roku

 

Stworzony na potrzeby wojska, rewolwer Single Action wyprodukowany przez Remingtona był dużo droższy niż konkurencyjny i bardziej porządany rewolwer Colta. Tak jak Colt, był produkowany w dwóch kalibrach i podobnie jak Colty, były oznaczone jako modele Army (.44) i Navy (.36). Cena była jednak uzasadniona. Były dużo odporniejsze od Coltów dzięki zamkniętej ramie nad bębnem, posiadały również możliwośc szybkiego przeładowania broni poprzez szybką wymianę bębenka. Biorąc pod uwagę, że były to rewolwery kapiszonowe, czarnoprochowe, było to spore udogodnienie, oczywiście pod warunkiem, że miało się zapasowe bębenki. Co ciekawe, broń posiadała (tak jak i rewolwery Colta) opcję konwersji na bębenki na amunicję scaloną, ale można było używac starych i nowych bębenków wymiennie. W grze proponowałbym używac Remingtona New Model na tych samych statystykach co Colta Dragoona (ver kal.44) lub Navy (ver. kal .36), lecz w trzykrotnie wyzszej cenie, czyli 33 dolary za .44 i 30 dolarów za .36. to wszystko w wersji czarnoprochowej - wersja na naboje scalone kosztuje 10 dolarów więcej, tyle też kosztuje zapasowy bębenek - czy to czarnoprochowy, czy na naboje scalone. Proponuję również dac mu zasadę specjalną - "Szybkie Przeładowanie" - wymiana bębenka zajmuje jedną akcję.

 

Remington Frontier Army/Army Outlaw 1875

 

Remington 1875

 

Kolejny produkt Remingtona, stworzony jako konkurencja dla legendy Dzikiego zachodu, Colta Peacemakera. Niestety Remington przegrał z Coltem w przetargu na zaopatrzenie Armii, dlatego też nie stał się tak popularny jak Peacemaker. Sporo natomiast sprzedano ich indiańskim policjom i armii meksykańskiej, znajdziecie je więc zapewne na terenach Konfederacji Kojota i Terytorium Siouxów, oczywiście tam, gdzie Indianie nie kroczą Dawnymi Ścieżkami. Oraz jak najbardzej w armii Santa Anny i partyzantce Geronimo. Rewolwer produkowano wyłącznie w kalibrach zbliżonych do .44, dlatego też jest to jedyna opcja. Poza tym w statystykach będzie identyczny do Colta Peacemakera, oprócz tego, że można w nim również szybko wymienic bębenek, co daje mu zasadę specjalną jak w modelu 1858 - "Szybkie Przeładowanie". Cena wynosi 10 dolarów więcej niż w przypadku Peacemakera. 10 dolarów to także cena dodatkowego bębenka. Istniała także wersja Police, ale w świecie gry byłaby anachronizmem, ponieważ powstała w 1890 roku. Różniła się tym, że używała amunicji .357 Magnum albo w większej wersji amunicji .45 Colta. Broń bardzo rzadka, występowała tylko u Indian.

Remington Zig-Zag Derringer

 

 Remington Zig-Zag Derringer

 

Musiałem dac tą broń - ZigZag Derringer? C'mon! :) Jest to nieco inna niż zwykle, sześciostrzałowa "pieprzniczka" kalibru .22. Niezwykle rzadki model. Traktujemy jako zwykłą pieprzniczkę Rupertusa, ale sześciostrzałową. Cena 10 dolarów, jednakże dostępnośc jest bardzo niska.   Opcjonalnie, można by go użyc na zasadach "kieszonkowego pistoletu Gatlinga", z obrażeniami 2k6, sześciostrzałowy, ale z SzS 2. Przy wyrzuceniu 1 przy rzucie na trafienie broń się zacina. Może byc używany przez Agentów jako broń zapasowa. W tym wypadku proponuję podnieśc cenę do 50 dolarów.    

 

 Smith & Wesson No. 3 "Russian Model"/Schofield Revolver

 

 

 

Tym razem coś ze stajni Pana Smitha i Pana Wessona. Rewolwer używany między innymi przez Wyatta Earpa w strzelaninie w O.K Corral, pierwotnie produkwany na rynek carskiej Rosji. Po przeróbkach majora Schofielda z Kawalerii, znalazł się także na wyposażeniu Armii Stanów Zjednoczonych w 1870 roku. Kaliber standardu Army, czyli .44. Broń popularna w czasie Wojen Indiańskich, używali jej także Jesse James, brat Wyata Earpa - Virgil, Billy The Kid, Pat Garret i wielu innych. Znajdziemy ją także przy kawalerzystach. Mechanicznie w grze proponuję traktowac go jak Peacemakera, łącznie z ceną.    

 

Na dziś tyle, w krótce kolejna częśc zabawek z Dziwnego Zachodu - tym razem zajmiemy się reliktami.   Ilustacje w tekście pochodzą z www.wikipedia.org i http://www.cam.k12.il.us/hs/teachers/bresnana/rr.htm    

 

Zapraszam również na mojego zewnętrznego bloga, będę kontynuował ten cykl tam.

Komentarze


Grom
   
Ocena:
+1
Dzięki Zig za te kilka pukawek:) Siedzę ostatnio nad realiami roku 1900 z przeróbkami to mi się inspiracja i nowe zabawki przydadzą (ostatecznie to tylko 12 lat różnicy jeśli dobrze pamiętam rok akcji z DL).
Tylko wrzucaj tu info o aktualizacjach na zewnętrznym blogu, ok?
15-05-2012 06:42
earl
   
Ocena:
0
Jak słyszę "remington" to mam przed oczami raczej sztucer myśliwski, jakim posługiwali się westmani pod koniec XIX wieku niż rewolwer.
15-05-2012 07:19
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Moja pierwsza przygoda z Remingtonem jest taka, że wystukałem na jego klawiaturze slowo "dupa", majac cos tak 5 lat. Bo to byla maszyna do pisania mojej babci :) Ale przeładowywała jak karabin :)
Edit: Grom, z takich ciekawostek - Remington produkowal też karabiny Naganta-Mosina dla caratu, ale to trochę później było - natrzepali ich sporo, nie wszystkie poszły na rynek rosyjski. Przestali wraz z wybuchem Rewolucji.
15-05-2012 08:08
ram
   
Ocena:
+1
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Racja. Sorki, poprawie po poludniu, nie moge sie dostac do edytora z tabletu :(
15-05-2012 12:10
Malaggar
   
Ocena:
+1
Po polsku piszemy "meksykańskiej".

Schofield, nie Shofield.

Schofield powinien być potraktowany inaczej niż Peacemaker choćby z uwagi na łamanie go w celu wymiany naboi.
15-05-2012 13:22
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Poprawiona wersja jest na blogu. Co do zasad wymiany amunicji w Schofieldzie i Peacemakerze - zasady przeladowania w deadlands i tak sa dosc gruboziarniste (trzeba by handicapowac reszte rewolwerow), ewentualnie dac mu zasade specjalną jakby uzywal przewagi "Szybkie Przeladowanie". Problem ten na blogu poruszyl rowniez Cieply.
15-05-2012 14:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.